transportoskola.ru

Конспект заняття у підготовчій групі «Дружба починається з посмішки. Конспект нод у підготовчій групі "дружба та друзі" Конспект заняття про дружбу у підготовчій групі

Цілі заняття: закріплювати уявлення дітей про дружбу; виховувати прагнення дружніх взаємин.

Завдання:

  1. вчити дітей справедливо оцінювати позитивні та негативні вчинки;
  2. пов'язувати значення прислів'їв про дружбу із конкретною життєвою ситуацією;
  3. активізувати розумову та мовну діяльність дітей.

Словникова робота: закріпити використання у мовленні слів, що позначають особистісні характеристики (дружелюбний, винахідливий, дбайливий, життєрадісний, працьовитий)закріпити вміння утворювати однокореневі слова, познайомити зі словом комплімент.

Попередня робота: читання художньої літератури, знайомство з прислів'ями про дружбу, заучування віршів, малювання друзів.

Обладнання: лист, цегла з картону для дому, літери, клей, заготовки пелюсток різного кольору; піктограм емоцій.

Хід заняття:

Педагог-психолог: Здрастуйте, хлопці!

Діти: Привіт!

Педагог-психолог: Скажи мені будь ласка, коли ви приходите вранці в дитячий садок, як зазвичай ви вітаєте один одного,?

Діти: Говоримо «Привіт» , « Доброго ранку» , "Вітання!"

Педагог-психолог: Сьогодні я пропоную вам привітатись зі своїми товаришами не словами, а частинами тіла. Коли я лясну, один раз у долоні ви потисніть один одному руки. Дві бавовни - торкніться ліктями. Три бавовни - притисніть спинами один до одного.

Іде гра «Привітаємось» .

Педагог-психолог: Хлопці! Хтось кинув нам у віконце,

Подивіться, листа.

Може, це промінчик сонця,

Що лоскоче нам обличчя?

Може, це горобчик,

Пролітаючи, упустив?

Бажаєте дізнатися, від кого листа? Спробуйте здогадатися з цієї пісеньки.

Звучить пісня Шапокляк.

Діти: Лист надіслала Шапокляк.

Педагог-психолог: Молодці правильно відгадали. А ви пам'ятаєте, що трапилося з Шапокляк?

Діти: Так, вона полетіла на повітряних кульках.

Педагог-психолог: Подивимося, що ця дама нам пише.

Педагог-психолог зачитує лист:

Здрастуйте, дорогі хлопці! Повітряні кулізанесли мене до вашого селища. Але я й тут не можу знайти собі друзів. А будинок дружби, який збудували Крокодил Гена та його друзі, залишився далеко позаду. Мені так сумно та нудно одній, допоможіть мені, будь ласка, знайти друзів. Я більше ніколи не шкодуватиму і хуліганитиму. До побачення, ваша Шапокляк.

Як же можемо допомогти Шапокляк?

Діти: Запросимо до нас жити. Напишемо оголошення. Збудуємо будинок Дружби.

Педагог-психолог: Давайте збудуємо будинок дружби, як герої відомого мультфільму і покликаємо туди жити Шапокляк. Але цегла для будинку буде особлива, їх ми отримаємо, якщо

виконаємо правильно завдання. Сподіваюся, ви розумієте, що робота не така проста, ми маємо пройти довгий шлях, та виконати не одне завдання. Кожне завдання це одна цегла, а кожна цегла це частина будинку, нашого будинку Дружби.

1 завдання: Склади слово. Потрібно скласти слова з букв, які знаходяться перед вами на дошці: д у б а ж.

Педагог психолог: Яке слово вийшло?

"Мозковий штурм" - що таке дружба? ПРЕЗЕНТАЦІЯ

Педагог-психолог: Як ви вважаєте, з чого починається дружба?

Діти: Треба спочатку познайомитись, запросити в гості.

Педагог-психолог: А з ким можна дружити?

Діти: З тим, хто подобається тобі. З тим, хто ділиться із тобою. З тим, хто тебе не ображає.

Педагог-психолог: Як ви вважаєте, чи можна прожити без друзів?

Діти Без друзів нудно, не цікаво. Нема з ким поговорити і пограти.

Педагог-психолог: Друзі пізнаються у щастя чи у біді?

Діти: У біді друзі завжди допоможуть.

Педагог-психолог: Пропоную відповісти на кілька запитань/див. презентацію далі/

Діти відповідають на запитання

Педагог-психолог: Молодці! Виконали перше завдання. І можемо закласти першу цеглу будинку дружби.

Гра «Сім'ї слів» . Підходять до мольберта. На ньому закріплений малюнок дерева, в корінні якого написано слово «Дружба» .

Що за слово зберігає це дерево? (Дитина читає). У слова «дружба» є слова – родичі. Давайте назвемо слова, схожі на нього.

Діти: Друг, друже, дружити, дружні, друзі, подружитися.

Педагог-психолог: Молодці! Виконали друге завдання. І можемо закласти ще одну цеглу будинку дружби.

Педагог-психолог: Хочу запропонувати вам ще одну гру, яка називається «Світ без друга» . Я починатиму пропозиції, а ви закінчуватимете його:

  • Світ без друга був би не цікавим, бо…
  • Світ без друга був би безрадісним, бо...
  • Світ без друга був би похмурим, бо...

Педагог-психолог: Третій цеглу вдома дружба ми заклали. Продовжуємо далі.

Педагог-психолог: А тепер друзі я хочу знати чи міцна у вас дружба?

Гра «Павутинки» . Вправа «Павутина добрих слів» .

Педагог-психолог: Я маю «клубочок дружби» , який я передам Поліні Вона обмотає двічі вільний кінець нитки навколо вказівного пальчика і покотить клубок у бік одного з хлопців, супроводжуючи рух добрим побажанням чи компліментом. Прийняв клубок, обмотує ниткою вказівний пальчик і з добрими словами передає клубок іншій дитині і т.д.

Педагог-психолог: А тепер подивіться, яке павутиння добрих слів у нас вийшло. Який у вас зараз настрій? Воно змінилося? В який бік та чому?

Діти: Настрій став радісним, веселим, бо приємно було слухати добрі слова.

Педагог-психолог: А самим було приємно казати такі слова своїм друзям?

Діти: Та й самим було приємно говорити добрі слова друзям.

Педагог-психолог: Четверту цеглу будинку дружби ми заклали. Тепер у нас у всіх радісний настрій, будівництво будинку триває. Але щоб біля нашого майбутнього будинку було красиво, виготовимо квіти. Сідайте за стіл, беріть пелюстки і складайте кожну свою квітку.

І з цим завданням упоралися. Ставимо п'яту цеглу.

Фізкультхвилинка

Ціль: зняти фізичну напругу, зібрати увагу для переходу до наступної вправи.

Вправа-розминка. «Теремок» . Тривалість 2 хв.

На галявині теремок,

(Ладоні скласти «будиночком» )

Двері зачинені на замок

(Сімкнути пальці в замок).

З труби йде димок

(Почергово зі всіх пальців зробити кільця)

Навколо терема паркан

(Руки перед собою, пальці розчепірити).

Щоб не забрався злодій

(Клацання кожним з пальців по черзі)

Тук-тук-тук, тук-тук-тук!

(Кулаком постукати по долоні)

Відчиняйте!

(широко розвести руки в сторони).

Я ваш друг!

(Ладоні зімкнуть одна поперек іншої)

Педагог-психолог: Щоб отримати цю цеглу, ми повинні з вами згадати прислів'я або вірші про дружбу.

Прислів'я:

  • Сварка до добра не доводить.
  • Нема друга – шукай, а знайшов, бережи.
  • Не май сто карбованців, а май сто друзів.
  • Один за всіх і все за одного.
  • Людина без друзів, що дерево без коріння.
  • Хто любить брехати, того не можна брати в друзі.
  • Краще чесний ворог, ніж підступний друг.
  • Один за одного триматися – нічого не боятися.
  • Друзі пізнаються в біді.
  • Хто друга в біді залишає, той сам у біду влучає.
  • Дружба міцна не лестощами, а правдою та честю.
  • Дружба як скло: розіб'єш – не складеш.
  • Друг сперечається, а ворог підтакує.

Педагог-психолог: Молодці знаєте багато прислів'їв про дружбу! Шосту цеглу поклали.

Гра «Дізнайся настрій» .

Педагог-психолог: А як можна впізнати настрій у людини? Правильно, по обличчю. Зараз я показуватиму вам картинки з різними особами. Дайте відповідь мені, будь ласка, яку емоцію відображає ця особа? /сумне, веселе, чоловічок, який злякався, здивувався, розлютився/.

Гра «Раз, два, три … покажи»

Педагог-психолог: А тепер я вам даватиму команди. Наприклад, раз-два-три, як я злякався (здивувався, засмутився, розлютився, зрадів)покажи. Ви повинні показати на обличчі страх, подив, смуток і т.д.

Педагог-психолог: Впоралися і з цим завданням, от і наступна цегла.

Педагог-психолог: Багато ви знаєте про дружбу. Настав час повторити правила дружби, якими ви користуєтесь у житті. У мене ці правила записані на промінчиках сонечка:

  • Допомагати другові; бути чесним; поступатися; не боятися вибачатися; не грубіювати; не скупитися; не злитися.

Педагог-психолог: Як багато важких завдань ми виконали, скільки ви знаєте про дружбу. Це означає, що ви легко зможете знайти друзів і бути вірними і хорошими товаришами. Завдяки вашим старанням будинок Дружби вийшов великим та красивим. Але чогось, на мою думку, не вистачає?

Діти: Людей. Мешканців. Друзі.

Педагог-психолог: Я з вами згодна. До будинку Дружби потрібно поселити друзів.

Діти розміщують у віконцях будинку Дружби

заздалегідь приготовані намальовані особи друзів

Педагог-психолог: Чудова робота у вас вийшла? Подивіться, як осяяла хата Дружби, радісними посмішками, зігрілася теплом дружніх сердець! А щоб біля будинку було гарно, давайте посадимо ваші квіти!

Діти прикріплюють свої квіти «Квіти-семицвіти» (Емблема толерантності)

На завершення заняття проводиться вправа «Сонячні промінчики» .

Діти стоять у колі витягнувши руки вперед і з'єднати їх у центрі кола. Тихо так постояти, намагаючись відчути себе теплим сонячним промінцем.

Педагог-психолог: Ось і закінчилося наше заняття. А закінчимо ми його «Річуванням» :

Усі ми дружні хлопці.

Ми хлопці-дошкільнята.

Нікого не ображаємо.

Як дбати, ми знаємо.

Нікого в біді не кинемо.

Не заберемо, а попросимо.

Нехай усім буде добре,

Буде радісно, ​​ясно!

Педагог-психолог: До побачення, хлопці! До нової зустрічі!

Література

  1. Шипіцина Л.М., Защирінська О.В., Воронова А.П., Нілова Т.А. Абетка спілкування: Розвиток особистості дитини, навичок спілкування з дорослими та однолітками. - «Дитинство – Прес» , 2003.
  2. План – програма педагогічного процесу дитячому садку: Методичний посібник для вихователів дитячого садка Упоряд. Н.В. Гончарова та ін; за ред. З.А. Михайловій. - СПБ.: «Дитинство – прес» , 2003.
  3. Серія Демонстраційний матеріал для фронтальних занять, Прислів'я та приказки: ілюстрації – ТОВ Видавництво «Книголюб» , Москва.

Муніципальна бюджетна дошкільна освітня установа

«Дитячий садок загальнорозвиваючого виду «Казка»

КОНСПЕКТ РОЗВИВАЮЧОГО ЗАНЯТТЯ

(СТАРШИЙ ДОШКІЛЬНИЙ ВІК)

Підготувала та реалізувала:

Клюєва Оксана Василівна,

педагог-психолог

Конспект НОД з комунікації у підготовчій групіпо темі:

«Дружба та друзі»

ПРОВЕЛА ВИХОВАТЕЛЬ ПІДГОТОВЧОЇ ГРУПИ Дубровіна Ю.С.

Цілі:

Сприяти моральному розвиткудитини шляхом формування в нього уявлень про дружбу.

Продовжувати вчити підбирати визначення до заданого слова

Розвивати промовистість мови.

Розвивати уяву, словесно-логічне мислення, слухову пам'ять

Закріплювати знання прислів'їв про дружбу.

Виховувати в дітей віком навички навчальної діяльності (уміння відповідати питання повними відповідями, уважно слухати своїх товаришів, чітко і виразно вимовляти слова) .

Розвивати почуття спільності у дітей у групі.

Матеріали та обладнання:запис музичного твору Шаїнського

"Дружба міцна". Презентація «Мої друзі»

Хід заняття:

Орг. момент. Звучить музика (про дружбу) Діти стоять у колі.

Тренінгова вправа

Ст. - Я рада вас бачити. Сьогодні ми поговоримо про дружбу. І я запрошую вас до країни, яка називається «Дружба» і для того, щоб потрапити до цієї країни, ми повинні передати свою дружбу один одному.

Естафета дружби.

Починає вихователь (стискання руки): «Я передам вам свою дружбу, і вона йде від мене до Маші, від Маші до Сашка і т. д. і, нарешті, знову повертається до мене. Я відчуваю, що дружби побільшало, тому що кожен з вас додав частинку своєї дружби. Нехай вона вас не покидає і гріє. Доброго ранку хлопці!

Речовка. Усі ми дружні хлопці. Ми хлопці-дошкільнята. Нікого не ображаємо. Як дбати, ми знаємо. Нікого в біді не кинемо. Не заберемо, а попросимо. Нехай усім буде добре, буде радісно, ​​світло!

В: Ось таких добрих, гарних я запрошую на заняття. Проходьте, сідайте.

В: Хлопці, як ви вважаєте, кого можна назвати справжнім другом?

(Того, хто приходить іншій людині на допомогу, не залишає її у скрутну хвилину, не залишається осторонь).

Справжній другповинен бути: «добрим», «щедрим», «вірним», «чесним», «сміливим», «самовідданим», «дружелюбним», «відданим», «мужнім», «чуйним», «надійним».

В: Діти, а як ви розумієте слова «дружелюбний», «самовідданий», «відданий»

Відповіді дітей.

В: А що таке дружба і в чому вона полягає?

Відповіді дітей.

В: Отже, дружба полягає в умінні ділитися з другом, намагатися допомогти зробити те, що в нього не виходить. Умінням не сперечатися через дрібниці, радіти за друга успіхам та удачам.

В: У кого з вас є друг чи подруга? Хто хоче розповісти про свого найкращого друга. (Оповідання дітей)

Розповідь вихователя про дітей з обмеженими можливостями, дружбу з ними.

Читання вірша

МИ РІЗНІ

Я. Дубенська

Разом живуть на величезній планеті. Різні дорослі, різні діти. Зовнішністю різні та кольором шкіри, але безумовно, ми в чомусь схожі!

Усім нам щасливими хочеться бути, нові зірки на небі відкрити, міцно дружити, не боятися іншого. Друг мій у колясці, а що тут такого?

Їде він з нами наввипередки, разом рибалимо ми з ним біля річки. Немає між нами перешкод і образ, Він найкращий, наш друг-інвалід!

Роки пройдуть, і ми станемо дорослішими, зростанням вище, за життя мудрішим, і зміниться світ весь навколо, але поруч залишиться відданий друг!

В: Хлопці сподобався вам вірш? Про що в ньому йдеться?

В: ми всі різні, кожен має свої особливості, але ми всі люди і ми повинні дружити.

Пальчикова гімнастика. «Дружба»

Дружать у нашій групі Дівчатка та хлопчики. (З'єднувати пальці у "замок").

З вами ми подружимо маленькі пальчики. (Дотик кінчиків пальців обох рук.)

Раз, два, три, чотири, п'ять - Починай рахувати знову. (Парне торкання пальців від мізинців.)

Раз, два, три, чотири, п'ять - Ми перестали рахувати. (Руки вниз, струсити кистями)

В: А зараз уявіть таку ситуацію: ви пропонуєте другу зіграти у шашки чи лото, а він каже, що хоче покататися велосипедом. Як ви вчините в цьому випадку?

Відповіді дітей.

В: Ну що ж, молодці!

В: А тепер уявіть таку ситуацію: ви гойдаєтеся на гойдалках, а довкола стоять хлопці, які чекають своєї черги. Що ви будете робити?

Відповіді дітей.

В: Правильно! Трохи погойдуєтеся і поступитеся іншим хлопцям. Ось у вірш "Гойдалки" діти теж вміють дружити.

Гойдалки.

Уявіть, гойдалки - килим літака.

На ньому вирушаю в далекий політ.

Лічу над полями, лечу над річкою,

А вам махну рукою на прощання.

Потім приземлюсь і друзям у дворі,

Я дам політати на чарівному килимі.

В: Я вам приготувала ще один вірш, послухайте його уважніше.

Підйомний кран.

У мене підйомний кран,

З ним гратиму я сам!

Кран мій новенький, блискучий,

Він як справжній.

Нікому його не дам-

Це мій підйомний кран!

В: Що можна сказати про цю дитину?

Відповіді дітей.

В: Звичайно, у вірші йдеться про жадібного хлопчика. Адже недарма люди помітили:

Хто жадібний, той у дружбі не ладний,

А хто щедрий, той у дружбі вірний.

В: Російський народ здавна цінував вірну, міцну дружбу та придумав про дружбу та

Друзі багато прислів'їв і приказок. Давайте згадаємо їх.

В: Справжній друг пізнається у біді.

В: Які ще прислів'я знаєте про дружбу?

Один за всіх та всі за одного.

У справжньої дружбитак: сам пропадай, а товариша рятуй.

Нема друга - так шукай, а знайшов - береги.

Старий друг краще нових двох.

Людина без друзів, що дерево без коріння.

Не май сто карбованців, а май сто друзів.

Де дружбою дорожать, там і вороги тремтять.

Дружба і братство дорожчі за багатство.

Дружба у справах помічниця.

Дружбу пам'ятай, а зло забувай.

Птах сильний крилами, а людина дружбою.

Друзі – не розлий вода.

Фіз. хвилинка.

Ширше, наше чудове коло (відходять назад, роблять коло ширшим)

Я твій друг і ти мій друг (руки витягнути вперед, притиснути до грудей)

Вліво, вправо, поверніть (повертаються вліво, вправо)

І один одному посміхніться

Руки до сонця простягніть (піднімають руки вгору)

Промінчики його візьміть (стискають, розтискають кисті рук)

І до грудей своїх притисніть (притискають руки до грудей)

З цим промінцем у грудях

Ти на світ ясніше дивись.

В: Діти, мені хочеться розповісти вам сьогодні ще одну історію:

Гуляли по парку дві подружки, йшли тротуаром і всі їм місця не вистачало: то штовхнуть один одного, то переженуть. Побачили вони художника та попросили намалювати їх. Та ви знаєте малюнок вийшов дуже дивний. Він намалював дівчаток одягнених в одну сукню. А підписав картину художник так: "Разом тісно, ​​а нарізно хоч плач".

В: А ви можете пояснити цю картину та прислів'я?

Відповіді дітей.

В: Молодці, хлопці. Друзі – це ті, хто завжди поряд і з ким тобі добре разом.

В: Сьогодні ми з вами говорили про дружбу та друзів.

В: Я пропоную пограти в гру "закінчи фразу" адже з вами теж дружать і

вибирають найкращі ваші якості.

Послухайте фразу і закінчіть її: "Я думаю зі мною дружать тому що."

Відповіді дітей.

В: Ось бачите, скільки добрих якостей дружби.

Зараз я пропоную сісти на стільці.

Ми з вами багато говорили про дружбу, і я зробила про вас, дружніх дітей,

Невелике кіно. Давайте його побачимо.

Перегляд презентації «Мої друзі»


ЄВГЕНІЯ ШУШАРИНА
Конспект заняття у підготовчій групі «Дружба починається з посмішки»

Освітня діяльність у підготовчій групі

« Дружба починається з посмішки»

Ціль: розвиток комунікативної діяльності

Завдання:

Закріпити прислів'я про дружбі;

Розвиток навичок спілкування, дружнівідносини між дітьми, вміння домовлятися та приходити на допомогу, позитивну соціальну поведінку;

Збагачувати новими вміннями та знаннями у сфері безконфліктного спілкування;

Виховувати моральні основиособистості дитини в процесі формування уявлень про дружбі; - закріпити правильну вимову дітей, ознайомитися з повними відповідями, активізувати у промови прикметники.

Матеріал: розрізні картинки з літерами, ватман з намальованим деревом, фломастери на кожну дитину, долоня з паперу на кожну дитину, серця на кожну дитину.

Попередня робота: бесіда та читання худ. твори про дружбі, заучування прислів'їв та приказок.

Хід заняття:

Вихователь та діти стоять півколом.

Вихователь: Привіт Шановні гості!

Діти: Доброго дня!

Вихователь: я дуже рада вас бачити здоровими, у хорошому настрої Мені дуже хочеться, щоб гарний настрійу вас завжди було. А зараз ми привітаємося не тільки один з одним, а й навколишнім світом.

Звучить легка музика, звуки природи.

Діти: сонечко ясне, привіт! Небо прекрасне, вітай!

Усі мої подружки, всі мої друзі,

Здрастуйте, хлопці, як люблю, вас я!

Вихователь: а тепер хлопці, послухайте вірш, який допоможе визначити тему нашого заняття:

Хто в дружбу вірить гаряче,

Хто поряд відчуває плече,

Той ніколи не впаде,

У будь-якій біді не пропаде,

А якщо й спіткнеться раптом,

То встати йому допоможе друг,

Завжди у біді допоможе друг

Йому простягне руку.

Вихователь: про кого цей вірш

Діти: про друга.

Вихователь: абсолютно вірно, а розмову про друзів ми завели, тому що тема нашого заняття« Дружба» .

А тепер я пропоную вам взятися за руки, щоб відчути тепло та силу рук своїх товаришів.

Діти сідають на стільці.

Камілла теж вивчила вірш. Послухайте його:

Друг задушевний навіки з тобою,

З тобою він пов'язаний однією долею.

В долоні твоєї незмінна міцна

Надійного, вірного другаруки.

Хлопці, про що цей вірш? (про вірну та надійну дружбі) . Молодці хлопці.

А зараз хлопці, давайте трохи поговоримо про дружбі.

Вихователь ставить запитання дітям:

Що таке дружба? (Дружба– коли грають разом, допомагають один одному в чомусь – діляться своїми секретами).

З якою людиною ви хотіли б дружити? (добрим, добрим, вихованим, ввічливим, чесним, сміливим, надійним).

Чи може бути другом мама, тато, бабуся, дідусь? (Так)

Як ви вважаєте, чи можна прожити без друзів? (Ні, без друзів нудно, не цікаво. Нема з ким поговорити.)

Що друзі можуть робити разом? (грати, працювати, відпочивати, жартувати, розмовляти, помовчати, сходити в кіно, подивитися мультики та поїсти морозиво та ін.)

Молодці хлопці, знаєте, що таке дружба.

Вихователь: А тепер давайте згадаємо прислів'я та приказки про дружбі, які ви знаєте: "Один за всіх і всі за одного", "Один у полі воїн", «Міцну дружбусокирою не розрубаєш», «Дерево міцне корінням, а людина друзями», «Не май 100 рублів, а май 100 друзів», "Друг пізнається в біді".

Молодці хлопці, багато знаєте прислів'їв та приказок про дружбі. А як ви вважаєте, ми всі однакові з вами? Звичайно, ні! Хоч ми і спілкуємося з вами, живемо поряд, але ми відрізняємося один від одного в перших іменами, вірою, національністю, інтересами, кольором волосся, кольором шкіри. Але в нас є багато спільного, які нас об'єднують. У цьому ми зараз переконаємось. Давайте зараз з вами пограємось у гру, давайте встанемо у розсипну. Я вам говоритиму завдання, а ви рухами на них відповідатимете.

Плесніть у долоні ті, хто любить морозиво.

Підстрибніть ті, хто любить хвалитися.

Підніміть руки нагору ті, хто любить робити зарядку.

Присядьте ті, хто любить щипатися,

Усміхніться тіхто любить свою маму.

Ось бачите скільки у нас спільного. Ви молодці!

А зараз виконаємо наступне завдання. Поділіться на 4 команди по 3 особи. Кожна команда зі свого столу візьме конверт із літерами і з них складе слово. І в нас має вийти улюблений вираз кота Леопольда. Діти складають слова, читають їх, а зі слів збирають пропозиція: «Хлопці, давайте жити дружно

Молодці хлопці. Із цим завданням впоралися чудово.

А зараз давайте встанемо в коло і трохи відпочинемо

Фізкультхвилинка "Якщо є хороший друг» .

Настрій упав, – опускають руки вниз

Справа валиться з рук… - хитання головою, струшування кистями

Але ще не все зникло – розводять руками

Якщо є добрий друг - розвертаються особами ін. до друга

Зі справою впораємося вдвох, - тиснуть один одному руки

З полегшенням зітхнемо - роблять глибокий вдих, видих

Настрій піднімемо – нагинаються та повільно випрямляються

І від пилу обтрусимо! - обтрушуються.

Молодці хлопці, от і відпочили.

Діти сідають на стільці.

От і відпочили.

А тепер я пропоную пограти у гру, яка називається «Естафета дружби» , для цього потрібно передавати естафету по черзі Вихователь: я почну першою, а ви продовжіть: «Я ділюся дружбою з Кірою, і т.д.

Я відчуваю, що дружбистало більше і міцніше, оскільки кожен із вас додав свою частинку дружби. Нехай вона залишиться завжди з вами у вашому серці.

Малювання: Хлопці, ми з вами сьогодні багато говорили про дружбі. Я пропоную вам створити дерево наше дружної згуртованої групи. Перед вами на столах лежать долоні з паперу. Підійдіть, візьміть кожну долоню і розфарбуйте її улюбленим кольором. (Діти малюють під музику). Подивіться, у всіх долоні різні, тому що ми з вами все відрізняємося один від одного. Тепер приклейте свої долоні на дерево. Що вийшло? Так, наше дерево вийшло з різнокольоровими листочками. Це наше дерево дружній групи. Ми його заберемо з собою у групу.

Вихователь: хлопці, підійдіть до мене і зробіть маленький коло: а давайте ми з вами побудуємо свою піраміду дружби. Почну будувати першою я, потім діти. Я витягую перед собою руку, а ви зверху кладете свої долоні по черзі. Раз, два, три, чотири, п'ять, знову зустрінемося знову! і встаємо до веселки.

Рефлексія: Хлопці, я для вас приготувала ось такі сердечки Вони двох квітів: червоні та жовті. Я пропоную вам вибрати серце: червоне серце означає - «Я добре попрацював»; а жовте – «У мене не все виходило».

Молодці хлопці, всі вибрали червоні серця, значить, ви все добре попрацювали. Я теж вами залишилася дуже задоволена, тому що ви всі добре відповідали на запитання, чудово впоралися з усіма завданнями.

Висновок: мені дуже б хотілося, щоб ви стали однією дружнійсім'єю і завжди допомагали одне одному. І пам'ятайте, що дружбою треба дорожити.

А тепер скажемо гостям До побачення і ходімо в груп

Публікації на тему:

"Дружба починається з посмішки". Конспект музичного заняття для молодшої групиКОНСПЕКТ ОРГАНІЗОВАНОЇ ОСВІТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ для молодшої групидитячого садка Тема: «Дружба починається з посмішки» Ціль: Розвиток.

Цілі: розвивати усне мовлення; узагальнити та уточнити знання дітей та поняття «дружба»; збагачувати словник; вчити відповідати на запитання повною пропозицією;

Конспект ННОД «Дружба починається з посмішки»Ф. І. О. вихователя: Гончарова Ганна Володимирівна Для підготовчої групи (тривалість 30 хвилин) мета: Формування у старших дошкільнят.

Конспект НОД соціально-особистісного та мовного розвитку «Дружба починається з посмішки» (підготовча група)Тема НОД «Дружба починається з посмішки» Тип НОД інтегрована Мета: розвиток комунікативних навичок у дітей старшого дошкільного віку,.

Конспект НОД у підготовчій групі «Дружба починається з посмішки»Ціль Розвиток комунікативних навичок у дітей старшого дошкільного віку. Завдання Вчити пов'язувати значення прислів'їв про дружбу з конкретною.

Інтегроване заняття «Дружба – це сила».

Ціль:сприяти засвоєнню моральних понять через ігрову спільну діяльність.
Завдання:
Вчити дітей бачити, розуміти, оцінювати вчинки героїв, мотивувати та обґрунтовувати свої судження.
Розширювати знання дітей про дружбу. Сприяти розумінню того, що дружба приносить радість у спілкуванні один з одним. Розвивати навички емоційного спілкування.
Виховувати прагнення дружніх взаємин, повага один до одного, спілкуватися в колективі. I. Ритуал початку заняття
Зібралися всі діти в коло
Я – твій друг і ти мій друг
Міцно за руки візьмемося
І один одному посміхнемося.

ІІ. Основна частина

Чується звук сирени!
Вихователь:Діти, що цей знак означає? (З кимось трапилося лихо, просять про допомогу). Стукаючи у двері, надійшов лист.
Лист:Ми жителі казкової країни. З нами трапилося лихо. Оселився в нашій країні злий чарівник, який не любить дружних дітей і зачарував нас. Ми перестали разом дружно грати, допомагати одне одному. Допоможіть нам повернути дружбу.
Вихователь:Хлопці, вам шкода мешканців казкової країни? (Так)
– А що робитимемо? (Підемо рятувати)
- Ви хочете допомогти їм стати знову добрими та дружними? А труднощів не злякаєтесь? (Ні) Тоді слухайте далі.
Злий чарівник зберігає своє заклинання в чарівній квітці, зібравши його, ми зможемо дізнатися чарівне слово, після чого зможуть зникнути чаклунські чари разом із чарівником. Дивіться, а от і чарівна квітка, а пелюстки ми маємо зібрати.
Але як ми потрапимо до казкової країни? (Діти висловлюють свої думки.)
Вихователь:Можна вирушити, на будь-якому транспорті, але казкова країна перебуватиме на березі моря, тому безпечніше мандруватиме на кораблі.
Вихователь:Ви хотіли б вирушити до казкової країни на кораблі? (Так). А ось і наш корабель (складають стільці у формі корабля). Хлопці, виявляється, чарівний корабель і зможе взяти тільки найдружніших хлопців.
Вихователь:Ви дружні хлопці?
Ось зараз ми перевіримо, які ви дружні. Перед тим, як зайти на корабель, вам необхідно надати капітану корабля квиток. А квитками будуть ваші портрети. Портрет ви вибираєте не свій, а свого друга, з яким ви поїхали б разом рятувати своїх нових друзів. Будьте уважними один до одного, на корабель повинні бути запрошені всі діти. (Діти з портретами розсідають на кораблі.)
Вихователь:Дуже добре! Запрошено всіх дітей! І ми сміливо вирушаємо рятувати мешканців до казкової країни.
Підняти якір, ми відпливаємо. (Чується шум моря)
Вихователь:Хлопці, ось, здається, ми й припливли. Опустити якір!
Беріться за руки та виходьте на берег. Дивіться, як ви вважаєте, що це? (Конверт із пелюсткою та завданням.)
Після кожного виконаного завдання ми зможемо отримати по одному пелюсточку, і коли квітка буде готова, ми спалимо дізнатися і вимовити чарівне заклинання.
А ось, здається, перше випробування.
Малюнок «Дерево дружби» Хлопці, намалюйте дерево, а на ньому стільки листочків, скільки у вас друзів.
Вихователь: Є вірне і мудре прислів'я «Дерево сильно корінням, а людина друзями» Судячи з ваших малюнків, ви отримав цілий ліс дружби. Я вам пропоную перетворитися на дерева.
Етюд «Дерева» Кожен із вас різне дерево, з великими гілками. Заплющте очі і перетворитеся на задумане дерево.
Вихователь:Ми з вами впоралися з першим випробуванням і можемо отримати першу пелюсток. Щоб отримати другу пелюсток, необхідно виконати наступне завдання.
Гра «Добрі слова»
Вихователь:ви дійсно дружні хлопці! Скажіть, що означає бути дружними?
А що друзі можуть робити разом? (Грати, малювати, гуляти і т.д.)
Кожен із вас має назвати згадати прислів'я про доброту.
Музична гра «Знайди друга»
Вихователь:Беріть будь-яку картку, з героєм з казки, поки грає музика, ви танцюєте зі своїм героєм, як тільки музика перестала звучати, ви шукайте його друга. (Мальвіна - Буратіно, Чебурашка - Крокодил Гена).
Вихователь:Молодці хлопці, ви змогли допомогти нашим героям знайти один одного. Тому ми отримуємо наступну пелюсток.
Тут повний лад і ми можемо йти далі.
І на нашому шляху… загадка
Вихователь: Щоб отримати наступну пелюсток, треба відгадати загадку.
Я прочитаю чарівне заклинання, а ви спробуйте дізнатися з якоїсь казки.
Лети, лети пелюстка
Через захід на схід
Через північ, через південь… («Квітка-семиквітка»)
Вихователь: Молодці, відгадали загадку злого чарівника, а ось і квітка- семиквітка його треба оживити
Ви можете це зробити? (Так)
А як? (Діти висловлюють свої думки)
Давайте спробуєм.
Як ви вважаєте, мешканцям казкової країни було приємно почути добрі побажаннявід вас? (Так)
Тоді виходьте і вибирайте по одному пелюсток. Коли я вимовлятиму чарівне заклинання, ви будете літати з ними і думати про добре побажання для казкових героїв, А як тільки я скажу фразу ... бути на мою вели, ви зупинитесь і вимовите своє побажання.
Гра «Квітка-семиквітка»
Вихователь: Молодці, хлопці! Мені дуже приємно, що ваші побажання пов'язані із турботою про інших. Ми отримуємо ще одну пелюсток.
Вихователь:Скажіть, а як зустрічаються друзі, що кажуть під час зустрічі?
Гра "Привітання".
Діти стають у коло. Грає спокійна музика, діти вітають одне одного різними способами: дотиком вказівних пальців, долонею, щокою, спинами, обіймаються.
Вихователь: Молодці, хлопці! Навчили казкових героїв вітати один одного. Тому ми отримуємо шосту пелюсток.
Вихователь:Хлопці, нам залишилося отримати останню пелюстку, щоб розчарувати злі чари чарівника і буде дуже складним. Ви зможете впоратися із останнім завданням? Щоб дружба між героями ставала міцнішою і справжньою, давайте ми постараємося для них скласти правило дружби. Ви згодні зі мною? (Так)
Гра правила дружби.
Складаються разом із дітьми правила поведінки, правила взаємин у іграх тощо.
Вихователь: Ви чудово впоралися з роботою Дотримуючись цих правил, жителі казкової країни будуть завжди добрими, чуйними, ввічливими один до одного. А тепер нам потрібно повернутися назад до дитячого садка, щоб викласти квітку і дізнатися чарівне заклинання.
Підняти якір! Ми повертаємося. (Шум моря)
Вправа на релаксацію
Візьміться за руки, заплющити очі. Відчуйте, як тепло ваших рук переходить до кожного з вас. Вам спокійно та добре разом. Отримайте насолоду від тиші, спокою вашого розслабленого тіла. Потягніть руки вгору, вдихніть і розплющте очі на рахунок «три». Наша подорож була чудовою. Ось ми й повернулися.
Скинути якір!
Виходьте на берег і давайте спробуємо зібрати чарівну квітку. (Діти викладають квітку, після цього звучить чарівна музика)
Вихователь:Сідайте на стільчики. Цікаво, яке слово зберігає ця квітка? Може, ви самі здогадалися, яке чарівне слово ми повинні вимовити, щоб розчарувати наших героїв?
Перевернувши пелюстки, виходить – напис ДРУЖБА.
Давайте разом промовимо це слово. (Діти хором промовляють це слово)
Вихователь Хлопці, які ви молодці! Ви не злякалися труднощів і прийшли на допомогу тим, хто потребував цього. І тепер кожен із вас може назвати себе справжнім другом. Бережіть свою дружбу, цінуйте її, допомагайте одне одному.
Стукіт у двері. Надійшов лист від мешканців казкової країни та солодкі подарунки для дітей.
Дорогі, хлопці! Дякую вам за допомогу. Завдяки вам, у нашій країні панує мир, доброта та дружба.

ІІІ. Ритуал виходу із гри
Вихователь: Я пропоную стати всім у коло, візьміться за руки. І повторюйте за мною
Я твій друг і ти мій друг
Вліво, вправо поверніть
І один одному посміхніться
Руки до сонця простягли,
Промінчики спіймали і до грудей своїх притиснули
З цим промінцем у грудях ти на світ ясніше дивись.
На цьому наша подорож закінчилася, і ми повертаємось до групи.

Назва:Конспект позновально-мовленнєвого заняття «Квітка дружби»
Номінація:Дитячий садок, Конспекти занять, НОД, ігрові заняття, Підготовча група

Посада: вихователь першої кваліфікаційної категорії
Місце роботи: МБДОУ дитячий садок №162
Місце розташування: місто Кемерово

ОД пізнавально - мовленнєва «Квітка дружби» у підготовчій групі

Цілі:

Уточнити та розширити знання про дружбу, друзів.

Закріпити із дітьми секрети дружніх взаємин.

Виховання моральних якостей: вміння дружити та берегти дружбу, взаємодопомогу та добросердечність, мати багато хороших та добрих друзів.

Розвиваючі завдання:

Продовжуватиме розвивати пізнавальний інтерес, допитливість, кмітливість. Розвивати наочно – образне мислення, увагу, пам'ять, слухове та зорове сприйняття,

Розвивати вміння вести міркування, аргументувати свою думку, розвивати розмовну мову дітей, збагачувати словниковий запас.

Розвивати інтонаційну промовистість мови, вміння привернути увагу слухачів, висловлювати свої думки, слухати товаришів.

Формувати вміння вести діалог з вихователем та однолітками, висловлюючи свою думку повною пропозицією.

Попередня робота: бесіди з дітьми про дружбу, читання казок про дружбу, читання прислів'їв про дружбу, розучування віршів про дружбу.

Матеріали та обладнання: лист від старої Шапокляк, велика об'ємна квітка, пелюстки та літери слова «дружба», магнітофон, м'яч, (все для гри «Добрий м'яч», магнітні літери, дві тарілочки, смайлики двох кольорів (блакитні та жовті)

Хід освітньої діяльності

Мотиваційно-орієнтований етап. Організаційний момент.

(Діти сидять на стільцях).

Вихователь:

Гості до нас прийшли сьогодні.

До них зараз ви повернемося

І всі разом усміхнемося

І скажемо один одному "ДОБРОГО ДНЯ"

Сюрпризний момент:

— Хлопці, я сьогодні вранці отримала листа, адресованого нашому гурту (Виховник показує дітям конверт)

Це лист від старої Шапокляк.

Ось послухайте, що вона пише:

-«Здрастуйте, дорогі хлопці підготовчої групи . Мені дуже сумно. Чому я завжди одна і одна? Зі мною ніхто не грає, доброго словане скаже, всі мене ображаються…. я не знаю що таке «дружба»і хто такі «друзі»? Я не знаю що мені робити?"

Ну що хлопці, допоможемо старенькій?

— Я вам пропоную порадувати стареньку Шапокляк і подарувати їй дивовижну квітку, і щоб розпустилися всі її пелюстки, ми повинні розгадати всі секрети дружби, щоб їй легше було знайти друзів.

Основна частина

Пошуковий етап. Планування подальшої діяльності.

Але спочатку давайте згадаємо, що таке дружба?

(Відповіді дітей)

Дружба – це коли діти хочуть бути разом, коли разом грають і не сваряться. Дружба – це усмішки друзів. Значить, друзі – це люди, з якими нам легко, цікаво та комфортно.

Вихователь:

Молодці чудово прочитали вірші про друзів і про дружбу. Але пелюстка чомусь не розкривається.

Я відкрию вам невелику таємницю, що ми вже відгадали один…. Згадайте, що ми зробили на початку нашої зустрічі?

Правильно ми привіталися

Який перший секрет дружби?

Перший секрет дружби: ЗАВЖДИ ЗДОРОВУВАТИСЯ І БУТИ Щасливим.

— Ось і перша пелюстка розпустилася.

А хочете дізнатися про другий секрет?

Тоді послухайте невеликий уривок знайомої вам дитячої пісеньки, і ви можете навіть підспівувати.

(Звучить пісня «Від посмішки».)

Скажіть, будь ласка, то з чого ж починається дружба?

Правильно, з посмішкою. Подивіться як швидко, легко і просто ви розгадали другий секрет.

Скажіть, а з якою людиною приємніше спілкуватися з тим, який похмурий чи з тим, що усміхається?

Тож давайте посміхнемося один одному. Ми тут усі друзі!

Отже, який другий секрет ми розгадали?

Другий секрет дружби: Посмішка

А ось і друга пелюстка розпустилася, подивіться, яка вона красива.

Хлопці, чи буває таке, що ви сваритеся?

— Чому найчастіше виникають сварки? (Відповіді дітей)

Вихователь:

Не сварься з друзями, намагайся грати дружно.

Хочете подивитись, що сталося на лісовій галявині з двома подружками?

(Діти показують сценку)

Якось вони на прогулянку пішли

І на галявині м'ячик знайшли.

Зайчик назустріч м'ячику зробив крок

Лисичка м'ячик до себе потягла

Лисичка: "Я перша!"

А Зайчик : "Ні я!"

Не поступаються одна одній подружки.

Лисичка образилася: «Значить ти Зайчик,

Як подруга мені зовсім не гарна!

— Що сталося, що вони не поділили?

— Чому Лисичка вирішив не дружити із Зайчиком?

Як помирити Лисичку та Зайчика?

— А що треба зробити, щоби помиритися?

Грати у світилку

Ми не будемо більше злитися,

Ми вирішили помиритися,

Злюку, йди від нас.

Ми знову друзі зараз!

Давайте ще раз подивимося цю історію, ну вже з веселим, добрим кінцем, коли Лисичка та Зайчик змогли домовитися.

У тихому лісі, серед кущів та доріжок,

Жили дві подружки Лисичка та Зайчик

Якось вони на прогулянку пішли

І на галявині м'ячик знайшли.

Зайчик назустріч м'ячику зробила крок

Лисичка м'ячик до себе потягла

Лисичка сказав : «Пограємо разом,

адже ми з тобою Зайчик подружки»

Зайчик: Лисичка, запам'ятай правило дружби: Вмій поступатися і не сваритися

— Який третій секрет дружби ми розгадали?

Третій секрет дружби: ВМІТИ ВСТУПАТИ, НЕ ЖАДНИЧАТИ

— Ось і третя пелюстка розпустилася на квітці.

Вихователь:

Хлопці, а як ви думаєте легше бути доброю або злою людиною (Легше бути злим, він нікому нічого не допомагає, ні з ким не спілкується, ні про кого не піклується)

Бути легше добрим чи злим?

Напевно, легше злим.

Бути добрим – значить віддавати

Тепло своє іншим.

Бути добрим – значить розуміти

І близьких та чужих

І радості часом не знати,

Дбаючи про інших.

Звичайно, доброму важче,

І все ж подивися:

Як багато у нього друзів!

А злий завжди – один…

— То що таке доброта?

— Хлопці, а як ви вважаєте, чи можна доброту побачити? А де?

Діти, подивіться на ці предмети (брудна тарілка, аркуш паперу та фломастер, яблуко, порвана книга, зламана іграшка, букет квітів) За допомогою цих предметів, можна зробити добрий вчинок? А який, ми зараз дізнаємося, погравши в гру «Добрий м'яч».

Фізхвилинка : «Дружно за руки візьмемося» (музична)

Рефлексія

А зараз сядьте все зручно та покладіть праву рукуна лівий бік грудей. Ви відчуваєте поштовхи? Це б'ється ваше добре серце.

— Я знаю у ваших серцях живе доброта, і я вірю, що про вас говоритимуть «У нього добре серце».

Який ще один секрет дружби ми розгадали?

Четвертий секрет дружби: ДОБРОТА

— Ось і ще одна пелюстка розкрилася.

— Сьогодні ми з вами розкриваємо секрети дружби для старої Шапокляк. а про найважливіший секрет ми з вами забули. він дуже стосується старої Шапокляк, ось це секрет вона точно не знає.

Хто здогадається, що це за секрет… Бути чесним

- Що це означає?

І я вам хочу розповісти одну дуже цікаву історію

В одному дитячому садку дружили дві дівчинки Катя та Маша. Дуже товаришували і завжди говорили один одному лише правду. Але одного разу, Маша ненароком зламала Катину ляльку.

– Хто зламав мою ляльку? - Розплакалася Катя.

– Не знаю, – сказала Маша. – Мабуть, це Грицько.

– Навіщо ти зламав мою ляльку? - Запитала Катя у Гриші.

– Я не ламав. Це зробила Маша, я бачив.

- Не може бути! - Вигукнула Катя. - Маша моя краща подруга, А друзі ніколи не обманюють один одного.

Підійшла Катя до Маші і запитала - Навіщо ти обдурила мене Маша?

- Я злякалася, що ти перестанеш зі мною дружити, якщо дізнаєшся, що це я зламала твою ляльку.

- Не роби так більше Маша! – сказала Катя. – Друзі мають бути чесними один з одним!

Вихователь:

— Запам'ятайте, хлопці, обман може зруйнувати дружбу. Тому друзі по відношенню один до одного завжди мають бути чесними.

Який п'ятий секрет дружби ми розкрили?

П'ятий секрет дружби – ЧЕСНІСТЬ

- Подивіться, майже всі пелюстки у нас розкрилися, ми бачимо ще один секрет залишився.

— Спробуймо цей секрет розгадати. Він «зашифрований»у літерах. — Я називаю слово, а ви називаєте перший звук у слові, потім знаходите потрібну букву і поміщаєте її на мольберт. Після чого уважно подивіться і прочитайте, що там вийшло за слово. (Допомога)

Ось і ще один секрет дружби ми розкрили . який?

Шостий секрет дружби: ДОПОМОГА.

— Допомагай усім, хто потребує допомоги і матимеш багато друзів.

Ось і у нашої квітки стало на одну пелюсток, що розкрилася, більше.

— А давайте з вами уявимо, що дружба — це одне велике серце.

Як ви вважаєте, які небезпеки чатують на наше серце на життєвому шляху?

Образливі слова, бійки, грубість, агресія, сльози, жадібність.

Так, все вірно, ось такими небезпеками можна спричинити біль серцю і серце може захворіти.

Тож давайте ніколи не забувати секретів дружби, які ми сьогодні розкрили, і тоді наше серце завжди буде здоровим і життєрадісним.

— Ось зараз я й подивлюся, як ви запам'ятали всі закони дружби.

Вихователь:

Ви, хлопці, допомагайте

на запитання відповідайте

Тільки ТАК чи тільки НІ,

Дайте мені друзі відповідь.

Якщо ТАК ви кажете,

То в долоні плескайте,

Якщо НІ ви кажете,

То ногами тупайте.

- Будемо міцно ми дружити? Д (так Так Так)

– Ми навчимося грати? Д (так Так Так)

– Один одному допомагатимемо? Д (так Так Так)

– Друга треба роздратувати? Д (ні ні ні)

– А усмішку подарувати? Д (так Так Так)

- Друга варто кривдити? Д (ні ні ні)

- Будемо голосно ми кричати (ні ні ні)

-Відірвемо ми ведмедику лапу (ні ні ні)

-Будемо всі ми книжки рвати? (ні ні ні)

-А Товаришів штовхати? (ні ні ні)

– Чай із друзями питимемо? Д (так Так Так)

-Руки перед їжею митимемо? (так Так Так)

- Будемо ми завжди дружні? Д (так Так Так)

-І товаришам вірні? (так Так Так)

ПІДСУМОК:

Помилуйте, яка чудова квітка Дружби у нас вийшла.

— Прочитайте, будь ласка, слово, написане на пелюстках квітки. (Дружба)

Подивіться, хлопці, Шапокляк побачивши прекрасну квітку Дружби дуже багато дізнається про дружбу, теж знайде собі друзів, бо з друзями жити весело та цікаво.

А вам сподобалося допомагати Шапокляк?

-Перед вами 2 тарілочки : в одній тарілочці лежать блакитні смайлики, а в іншій - жовті смайлики. Візьміть кожен по одному смайлику, блакитний смайлик, якщо заняття не сподобалося, а жовтий смайлик, якщо заняття сподобалося.

- Тепер розкажіть, що сподобалося на занятті, а що не сподобалося.

Завантаження...